שמרית דרור -

אסטרטגיות למידה, הוראה מתקנת, אימון אישי וטיפול נוירופידבק – ילדים, נוער וסטודנטים

גבעתיים -

שמרית דרור - אסטרטגיות למידה ואימון לילדים והורים עם הפרעות קשב וריכוז

קורסים דיגיטליים להתפתחות, צמיחה ולמידה עצמית

לילדים, נערים והוריהם (וגם) למבוגרים ששואפים תמיד ליותר

לכל ילד מגיע "אחר משמעותי" בחייו

ראוי בעיני, כמורה ואשת חינוך, כי לכל ילד/ה או נער/ה יהיה מבוגר אחר, שהוא לא אבא או אמא, לא הדודה, לא סבתא – מבוגר חיצוני – שיאמין בו, יעצים אותו, ילווה אותו, ידריך ויהיה לו למרחב בטוח לביטוי פחדיו, אמונותיו, חוזקותיו ותקוותיו. “אחר משמעותי” חיצוני שיהיה לו לעמוד התווך בבניית עמוד השדרה הפנימי באופיו ובאישיותו – עמוד שדרה שגיל הילדות והבגרות הוא הזמן הנכון ביותר לבנותו.

עמוד שדרה יציב שיהיה לו לעזר בהגשמת מטרותיו בחיים, בבניית מערכות היחסים והתקשורת – אך גם עמוד שדרה גמיש, שידע לנטות הצידה ברכות במקומות הנכונים בחיים הדורשים זאת, להכיל מידי פעם ניסיונות לא מוצלחים, וכמובן – חשוב מכל – ידע לאחר מכן לזקוף את קומתו חזרה ולהמשיך תוך שמחת חיים ואמונה פנימית ליצור, להגשים, ולחוות את החיים במלואם.

שאלות ותשובות על הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה - שמרית דרור

תהליכי ליווי
אישי וקבוצתי

הוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה
במקצועות עברית, אנגלית וחשבון

קורסים דיגיטליים
ללמידה עצמית

למידה עצמית מהבית בנושאים
פדגוגיים, רגשיים והתנהגותיים

ספרים שכתבתי
ומשחקים שיצרתי

ספרים ומשחקים בפיתוח שלי
המבוססים על אסטרטגיות למידה

הקסם שמאחורי אסטרטגיות למידה

אנו נוטים לראות בלמידה כדבר מופשט – אבל היא לא, למידה היא יצירת קשרים פיזיים במוח.
כל ידע שלנו נמצא במערכת נוירולוגית ענפה. וממש כמו שעלינו ללמוד כיצד להפעיל את השרירים בשיעור בלט, או כדורגל, עלינו ללמוד כיצד להפעיל את המערכת הנוירולוגית במוח כך שכל למידה תענה להגדרות של למידה יעילה: למידה בה לומדים יותר, בפחות זמן, בהנאה ובאופן שהידע נכנס לזיכרון לטווח הרחוק.

ברגע שזוכרים את זה – הכל יותר קל, מדוע?
מפני שכל פעם שנתקלים בקושי עלינו רק לשאול: "באיזו מהאסטרטגיות לניהול קשרים *פיזיים* וידע במוח אני צריך להשתמש עכשיו כדי ליצור הבנה וזיכרון מיטבי? איזו אסטרטגיה תחזק ותשמר לי את הקשרים הפיזיים במוח כמו שאני רוצה?

התמודדות עם תחושת כישלון

לפני שמלמדים ילד ללמוד כיצד ללמוד, חשוב שנדע איך לתווך לו את הנכשלים במבחנים ואי הבנת החומר עד כה. זהו חלק חשוב בבניית הביטחון העצמי של הילד – ביטחון עצמי שמוביל לעליה ברמת המוטיבציה – עליה ברמת ההשקעה (יותר דופאמין במוח) ודרך קלה יותר להתקדמות. עם אסטרטגיות הלמידה הנכונות והמותאמות הוא יבין ויצליח – אין לי ספק בכך היות ואני מדברת מתוך ניסיון של עשרים שנה.
אך חשוב להדגיש ושימו לב לדיוק – אני מציינת נכשלים במבחנים ולא כישלון של הילד.
הילד לא נכשל (לכל היותר המערכת הנוקשה של משרד החינוך נכשלה).
צפו בסרטון – הוא חשוב ביותר!

ללמוד כיצד ללמוד - מה הקשר בין חבר ילדות ישן לאסטרטגיות למידה

בסרטון זה אני מדברת על החשיבות העצומה שיש ל קורס ללמוד כיצד ללמוד עבור כל הילדים עם דגש לילדים עם הפרעות קשב וריכוז.
שימו לב כי גם ילדים שלא מתמודדים עם הפרעת קשב וריכוז נוירולוגית מתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז.
אנו נמצאים בעולם מאוד תובעני ומלא בגירויים חיצוניים. כל רגע שהילד שלכם מביט במסך הטלפון המוח שלו מתמלא באינסוף גירויים וזה רק מכמה דקות בנייד. תוסיפו לכך את הלחץ היום יומי בבית הספר, את החיים בעולם מודרני ו…את מה שאני קוראת להם גירויים פנימיים – כלומר, רגשות שמעמיסים עלינו לעיתים, תחושות ומחשבות שרצות ועוד.

כמה מילים מתלמידים והוריהם

יצירת קשר

אימון נוירופידבק וכן תהליך הוראה מתקנת פרטני וקבוצתי במקצועות חשבון, עברית ואנגלית מתקיים בגבעתיים ורמת השרון בלבד, בנוסף קיימים קורסים דיגיטליים ללמידה עצמית של אסטרטגיות למידה במקצועות האלה.

אסטרטגיות לאימון מוחי, ניהול זמן ומשימות, התארגנות במרחב, או אסטרטגיות למידה כלליות, ניתנות במסגרות /קורסים דיגיטליים/ בלבד.