אודות שמרית דרור


אז מי אני?

לפני הכל אני מורה ואשת חינוך המאמינה באמת ובתמים, עם יד על הלב! שכל ילד, נער ומבוגר יכולים להצליח.

אני לא מאמינה בזה משום שזו מחשבה שנוח להאמין בה, שהיא מנחמת, ואולי אף משום שהיא קלישאה למכור לילדים שאנו כ"כ רוצים שיצליחו.

אלא מהסיבה הפשוטה, שאנו –  אם נרצה בזה או לא, בסוף מכונות לייצור מחשבות ורגשות – מחשבות ורגשות שמניעות אותנו לפעולות, והפעולות שנבחר יניעו אותנו להצלחה או אי הצלחה.
זה תפקידנו ההורים ואנשי חינוך לספק לילד ולנער כלים איתם הוא ילך בעולם כאשר הוא זה הבוחר את מחשבותיו ומכאן ייצור רגשותיו ולא  אנו (החברה התחרותית בה אנו חיים) נכתיב לו את דרכו. 
גם בנושא הלמידה, אנו בסך הכול מכונות, מוח חושב עם עשרות אם לא מאות פונקציות בתוכו. עלינו רק למצוא את אסטרטגיות הלמידה הנכונות  למוחו של כל ילד, וההצלחה בטוחה. איך אני רושמת זאת בוודאות כ”כ גדולה? 

מתוך 19 שנים של ליווי ילדים ונוער. כל מי שהגיע לתהליך איתי עם מחויבות מצד ההורים – הצליח.
המחויבות מצד ההורים עוזרת ליצור את שיתוף הפעולה המביא את מחויבות ומוטיבציית הילד לשינוי רגשי ולימודי, גם אם בהתחלה מוטיבציה זו לא הייתה קיימת.

 

 

 

שמי שמרית דרור –  מורה ומחנכת לתלמידי יסודי וחטיבה, מוסמכת להוראה מתקנת לעברית, חשבון ואנגלית (היחידה ללימודי חוץ), מדריכת מורים לאנגלית ליצירת למידה אפקטיבית ומהירה דרך משחקים, מדריכת הורים לילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז (מכללת תל-חי בשיתוף מכללת עידן ההורות), מוסמכת לטיפול דרך ארגז המים בהוראתה של יעל ליבנה, מוסמכת לאימון ילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז (מכללת גומא לאימון וגישור).

בנוסף אני מדריכת סטודנטית ונערים לקראת בגרויות בכל הקשור לאסטרטגיות למידה.

עובדת עם סטודנטים שהוגדרו בעבר נערים בסיכון ולומדים במכללה ואוניברסיטאות ברחבי הארץ, ליצירת הרגלי למידה והקניית אסטרטגיות למידה שעוזרות לכל אחד להצליח בכל תחום שבו הוא בוחר