שמרית דרור -

אסטרטגיות למידה, הוראה מתקנת, אימון אישי וטיפול נוירופידבק – ילדים, נוער וסטודנטים

גבעתיים -

הוראה מתקנת באנגלית – קורס הדרכה להורים, ילדים ומורים

הקשר בין מלחמת חיות, וארוחת דיסה טעימה להוראה מתקנת באנגלית?

כאשר מגיעים אלי תלמידים לקורס הם לומדים כל מיני דברים שאינם קשורים כלל לאנגלית, הנה חלק מהם:

הם לומדים על פרפר ומיקומו, על מלחמות שיוצאים אליהם יחד כמה וכמה מאכלים, על דיסה טעימה כ"כ שכולם אומרים עליה ווואאאאווו, ועוד מגוון רחב של נושאים שלא קשורים למראית עין לאנגלית בכלל אך, אם מעמיקים בלמידה מבינים ככה היא הוראה מתקנת באנגלית במיטבה.
למזלי, וכל יום אני מודה על הזכות הזו, שמי הולך לפני בתפקידי וההורים ששולחים ילדיהם אלי כבר סומכים עלי לחלוטין, אחרת, איזה הורה ישלח תלמיד ללמוד אנגלית כאשר הילד חוזר ומספר לו סיפור על מלחמת מאכלים, וכאשר ההורה שואל "ובכל זאת, מה למדתם באנגלית?" הוא אומר "כלום".
הם מכירים אותי ההורים, ויודעים שלכל "שטות" שלי שהילד מביא הבייתה יהיה הסבר הגיוני וכי עוד מספר שיעורים הם יבינו כיצד השטות הזו היא בכלל הקדמה הכרחית לאסטרטגיית למידה שמקצרת באופן בלתי ניתן לתיאור את תהליך הלמידה אצלי.

לרוב, תוך חמישה חודשים מרגע שילד מגיע אלי הוא עובר את כל תהליך הכרת האותיות ותהליך קריאה התחלתית (רמה של סוף כיתה ד') – מה שמערכת החינוך לומדים שלוש שנים.
אני נעזרת בכל התהליכים של הוראה מתקנת באנגלית גם למי שאינו לקוי למידה משום הסיבה הפשוטה שזה פשוט מזרז למידה באופן בלתי ניתן לתיאור.

ילד שמגיע בשלבים מתקדמים יותר לומד את כל הזמנים באנגלית שמלמדים עד סוף ח' כולל HAVE/HAS + פועל TO BE + משפטי can +יחיד רבים תוך ארבעה חודשים.
את כל נושאים אלו כולל PAST PEOGRRESIVE לומד הילד תוך חצי שנה (את מה שלומדים במערכת החינוך בחמש שנים).

לאחרונה אני עם רשימת המתנה ועומס אדיר, מצב בו נאלצת לא לקבל תלמידים שלדברי הוריהם "ניסו הכל, ואין, הילד פשוט לא קולט את האותיות ואת השפה". זה בהחלט מיצר צביטה בלב, הידיעה שילד נאבק ולומד הרבה וחש שנכשל באשמתו, כאשר בפועל הוא רק לא לומד נכון ועוד יותר כאשר אני יודעת שהוראה מתקנת באנגלית ממש יוצרת קסמים.
במקביל, ויחד עם זאת, ככל בעלת עסק, אני חייבת לשמור על איזון בין זמן פרטי לזמן עבודה.

הוראה מתקנת באנגלית – קורס דיגיטלי

מודה ומתוודה כי נמצאת בחששות כאשר אני מוציאה לאוויר את הקורס הדיגיטלי שלי. המון שיטות, למעשה הרוב, הן שיטות שיצרתי בעצמי ואף מקום לימודים להוראה בו למדתי לא לימד אותו.
המשמעות של הקורס הינה להוציא החוצה את היצירתיות שלי בפחד שמישהו ישתמש בזה לרעה ויפר זכויות יוצרים.
לאחר מחשבה רבה החלטתי להוציא את הקורס, בתקווה שזה יעזור ליותר הורים לעזור לילדיהם.
מורות – ממי מכן חשובה לה התעודה יש לעבור מבחן סיום קורס בסוף.

המידע המלא גם להורים ולגם מורים נמצא בעמוד הבא.

זה מידע רב אך אני באמת חושבת כי חשוב שתקראו אותו בעיון על מנת להחליט האם הקורס אכן מתאים לכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *